top of page
Traditional way baked wood fired oven It
Drewno

Piece opalane drewnem

Gotowanie w piecu opalanym drewnem może stać się stylem życia. Pozwala kucharzowi rozwijać niepowtarzalne smaki, pomysły i wyobraźnie przy jednoczesnym zachowaniu ekologii i dbaniu o środowisko. W przeciwieństwie do piekarników gazowych pozwalają szybko upiec chleb w pół godziny jednocześnie długo utrzymując wysoką temperaturę. Piece Matys bardzo łatwo nagrzewają się do temperatury wymaganej do pieczenia pizzy (400C) lub chleba (280C). W zależności od zastosowanego drewna potrawy osiągają wyjątkowy smak i aromat.

Screenshot 2020-05-31 at 16.56.03.png
Kamień

Gotowanie na kamieniu

Palenisko Piecy Matys jest wykonane z najwyższej klasy ekologicznych materiałów pozwalając uzyskać efekt wypieków porównywalny do pieców profesjonalnych. Kamień powoli, równomiernie nagrzewa się i bardzo długo magazynuje i utrzymuje wysoką temperaturę. Pieczenie na kamieniu ułatwia wchłanianie wilgoci z pieczonego ciasta. Tym samym przygotowane potrawy mają unikalny smak i są równomiernie przypieczone. Dzięki właściwościom zastosowanego kamienia za jednym zamachem można upiec pizze by później wykorzystać pozostałą temperaturę do wypiekania chleba czy też wszelkiego rodzaju mięs. Ograniczeniem jest wyłącznie wyobraźnia. 

IMG_6454_edited.jpg
Domowe Wypieki

Domowe potrawy i wypieki

Firma Matys jest firmą rodzinną z wizją szerzenia wspólnego gotowania i pieczenia. Wiemy jak ważne jest celebrowanie wspólnych posiłków. Dzięki temu, że piec po nagrzaniu długo utrzymuje wysoką temperaturę pozwala na przygotowanie wielu potraw w krótkim czasie. Tym samym dzięki oszczędności czasu można eksperymentować  z różnymi przepisami, gdyż pizza, podpłomyki i inne potrawy mogą się ugotować w ciągu kilku minut, a chleb tylko w pół godziny. Bez wychodzenia z domu można zjeść pizzę jak z włoskiej restauracji czy też  bułeczki jak z lokalnej piekarni. 

Wypieki naszych klientów

bottom of page